Napisane przez: liberalezeitung | Poniedziałek, 27 20 sierpnia07

Medialny boom czy krótkie przesilenie?

W końcówce ostatniego tygodnia mogliśmy obserwować wyrastające jak grzyby po deszczu nowe podmioty medialne. I nie była to tylko jedna gazeta, powstawały całe koncerny medialne, włączając pierwszą w Austro-Węgrzech telewizję.

Redakcja dobrze znanej już Państwu gazety Liberal eZeitung swoje pierwsze wydanie opublikowała 24. sierpnia, jednak z przyczyn technicznych, a według opinii złośliwych – falstarcie, musiała, a właściwie musiałem przenieść adres na http://www.wordpress.com, z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że radakcja wkrótce się rozrośnie.

Tego samego dnia Agencja Multimedialna Schwarz-Gelb (Czarno-Żótła) rozleklamowała swoją działalność na terenie Austro-Węgier. Jednak dopiero w niedzielę, 26. sierpnia podobnie jak wszystkie opisane w tej części artykułu media, została dodana do ówczesnego działu prasa. Agencja S-G dostacza „pełny komplet” możliwych środków informacyjnych: gazeta, radio, telewizja. Właścicielem koncernu jest Miklos Vay, swego czasu regent, a w dalszym ciągu adiutant.

Kolejną spółką, która wkroczyła do naszej ojczyzny jest koncern ICM. Scala w sobie sarmackie TVT 1 i TVT 2, sclavińską TV Muzykę, jak również oferuje własne ICM 24, ICM Discovery oraz ICM Historia.

Ostatnim wielkim wydarzeniem jest dekret o założeniu pierwszej telewizji państwowej Austro-Węgier – Cesarska i Królewska Telewizja Państwowa (Kaiserlich und Königlich StaatsTV / Császár és Királyok ÁllamiTV). Proces przygotowawczy jak również stanowisko prezesa zostało powieżone Jaroslavowi Trzebiatovskiemu. Główną misją StaatsTV jest informowanie społeczności o wydarzeniach z kraju.

Tak więc, czy grozi nam nadmiar źródeł informacyjnych? Być może, jednak wyżej wymienione stanowią nową jakość informacji, a o starszych gazetach powinniśmy już dawno zapomnieć. Najnowszy artykuł, jaki udało mi się znaleźć, pochodził z 12. lipca, a ukazał się w Pester Lloyd

Rynek medialny zdołał się nasycić nowopowstałymi mediami, to powinno wystarczyć wszystkim żądnym informacji. I nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć żetelnych, sprawdzonych i ciekawych newsów z v-świata.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: