Napisane przez: liberalezeitung | Środa, 29 20 sierpnia07

Premier vs. Monarcha 0:1

Premier Rządu Krajów Korony Św. Stefana – Victorio Motruus otwarcie skrytykował decyzję Jego Cesarskiego i Królewskiego Majestatu Franciszka Józefa o upuszczeniu przez Austro-Węgry OPM (Organizacji Polskich Mikronacji). W oświadczeniu możemy przeczytać:

„Władze Monarchii Austro-Węgier od zawsze były postrzegane jako te, które budowały. Były postrzegane z szacunkiem i przeświadczeniem każdego człowieka, że na niego zasługują (…). Dziś mamy do czynienia z zaprzepaszczeniem całej ideologii naszego państwa. Monarchia występuje z OPM, zamiast być przykładem i wsparciem w chwilach trudnych dla tejże organizacji. Nasze władze (…), zachowały sie jak małe dziecko, rozpieszczone i przestraszone faktem, że pokładane w nim nadzieje (…) mogą go przerosnąć, że może sobie z nimi nie poradzić. Nie stanęły one twarzą w twarz z wyzwaniem, z jakim przyszło im sie zmierzyć. Zamiast próbować pomóc organizacji, postanowiły wraz z innymi państwami zbudować nową,podobno lepszą, „Wspólnotę Paktu Wiedeńskiego”. Do tej pory władze Krajów Korony Św. Stefana nie zostały poinformowane na temat struktur, działania i organizacji tejże wspólnoty. (…) To poważna decyzja, która posiada swoje konsekwencje, negatywne i pozytywne. Wg. mnie taka decyzja powinna być poprzedzona nie tylko krajowym referendum, ale przede wszystkim upartą i nieustępliwą próbą reformy Organizacji Polskich Mikronacji. „.

Po niespełna 35 minutach ukazało się oświadczenie Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości. Stwierdza, że podjął wszelkie działania by proces rozkładu organizacji powstrzymać. Jednak nieefektywność starań i zabiegów utwierdziła Go w przekonaniu, iż „dalsza egzystencja Monarchii Austro-Wegier w Organizacji Polskich Mikronacji nie ma dla nas większego sensu”. Monarcha odniósł się również do „Wspólnoty Pakru Wiedeńskiego”. Czytamy: „Wspólnota Paktu Wiedeńskiego będzie inną organizacją, lepszą. Austro-Węgry dość mają budowania Organizacji, która owszem, wysłuchuje naszych postulatów, ale na wysłuchaniu ich się kończy.”. Jego Cesarski i Królewski Majestat mówi bez ogródek: „Nie będziemy wspierać trupa.”.

Dalsze słowa monarchy zdają się dyscyplinować premiera Victoria Motruusa. „Skończmy z dziwnym, romantycznym idealizmem, a zacznijmy wreszcie realnie postrzegać te sprawy. O ile jeszcze szacunek i zaufanie do mojej osoby na to pozwala, pragnę oznajmić, iż nie robiłbym czegoś, co jest wbrew Monarchii Austro-Węgier i czegoś, czego nie uważam za słuszne.”.

Cóż można więcej powiedzieć? Po tej wymianie oświadczeń panowie chyba pozbyli się już wszelkich czułości, wręcz nie zbyt się lubią. Ale taka jest polityka, takie jest życie. Nie przyszło nam nic innego niż mieć nadzieję, że panowie szybko się pogodzą.

—Wprowadzono drobne zmiany składniowe oświadczeń—


Responses

  1. My się nie lubimy? Przesada ;).


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: