Napisane przez: liberalezeitung | Poniedziałek, 03 września 2007

Akt oskarżenia Hansa von Ditricha

Do Sądu Najwyższego wpłynął wczoraj pierwszy akt oskarżenia w tzw. aferze zamachowej. Prokuratura skierowało go przeciwko Hansowi von Ditrichowi. W opisie zdarzenia, jakiego dopuścił się oskarżony, czytamy:

„Oskarżony 8 sierpnia 2007 roku o godzinie 12:00, podczas nieobecności Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Franciszka Józefa II, podczas regencji Miklosa Vaya, za pomocą Cesarskich i Królewskich Sił Zbrojnych wkroczył do siedziby Monarchy w Wiedniu i przeprowadził nieudany zamach stanu, celem przejęcia władzy w Monarchii zmuszając ówczesnego Regenta, którym był Pan Miklos Vay, do ukrywania się, wykonując tym samym swój cel tj. przejęcie władzy. Działanie Pana Hansa von Ditrich mogło narazić dobro obywateli oraz Monarchii, a jednocześnie zaszkodzić ustalonemu ustrojowi w państwie. Pan Ditrich i jego działania przybliżał groźbę wojny, narażając tym samym życie obywateli i żołnierzy Monarchii Austro-Węgier. Jednocześnie Pan Ditrich, podczas składania zeznań w prokuraturze, dopuścił się składania fałszywych zeznań, co prokuratura zdołała ustalić.”

Prokuratura skierowała akt oskarżenia do Sądu Najwyższego, gdyż chciała odsunąć Franka Dolasa – Sędziego Krajowego, który jej zdaniem może okazać się stronniczy. Prezes Sądu odrzucił wniosek, motywując tym, iż w przypadku pominięcia sądu pierwszej instancji, zostałoby złamane prawo.

Prokuratura chce powołać na świadków: Jego Cesarski i Królewski Majestat Franciszka Józefa II, Jego Królewską Mość Pavla Zeppa I oraz Miklosa Vaya, którego oskarżyła o składanie fałsywych zeznań.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: