Napisane przez: liberalezeitung | Poniedziałek, 21 stycznia 2008

Pracowity poniedziałek

Na początek zakończono debatę nad wyborem Prezesa Rady Ministrów. Edmund von Rabl – Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego – zamknął dyskusję tego tematu.

Wszystko wskazuje na to, że forsowany przez Otta von Rütelhelda – byłego Przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego – Regulamin Wewnętrznych trafi do kosza. Nowy gospodarz Niższej Izby Parlamentu zarządził głosowanie w kwestii jego przyjęcia. Jak na razie większość głosów odrzuca regulamin. Kilka dni temu, hrabia Ervin de Csabathay wezwał Izbę Wyższą do przyjęcia dyrektywy potępiającej działania ówczesnego Przewodniczącego. Jednak z chwilą, gdy złożył on rezygnację, dyrektywa straciła podstawy prawne i słuch po niej zaginął. Teraz pojawiła się szansa, że Regulamin w ogóle nie wejdzie w życie.

Na koniec Parlament wrócił do cesarskiego projektu ustawy centralnej o rejestracjach samochodowych. Nie znana jest na razie treść ów prawa, ale już wiadomo, że dyskusja nad nim będzie niemała. Swoje propozycje do projektu przewiduje Ministerstwo Skarbu.

Również dla wymienionego wcześniej resortu mijający dzień był pracowity. Rozpoczęły się prace nad ministerialnym projektem ustawy o budżecie. W chwili obecnej są to prace przygotowujące grunt pod pierwsze konkrety. Ministerstwo przewiduje, że konsultacje międzyresortowe rozpoczną sie z końcem tygodnia. Później projekt ustawy o budżecie trafi do parlamentu, który będzie miał niewiele czasu by go uchwalić. Nie uczynienie tego, może spowodować niewypłacenie pensji całej strefie budżetowej.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: